• Обновено
Магнафлоу - Калифорнија Каталитички Конвертор Одговара изберете: 2006-СУБАРУ ИМПРЕЗА 2.5 јас

Магнафлоу - Калифорнија Каталитички Конвертор Одговара изберете: 2006-СУБАРУ ИМПРЕЗА 2.5 јас

DEN 799.84

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Катализатор Од Магнафлоу. Конфигурација На Конверторот : Универзално Вклопување. Каталитички Конвертор Облик На Телото : Овална. Со Аголен Влез. Без Воздушна Цевка. Без О2 Сензор Порта. Каталитички Влез Дијаметар : 2.5". Каталитички Излез Дијаметар : 2.5". Каталитички Конвертор Вкупна Должина : 11.5". Ако на вашиот автомобил му треба нов катализатор, инсталирајте го оној што ќе ве помине низ проверката на смогот. Овој универзален конвертор за вклопување ќе бара да се инсталира изработка, што ќе вклучува сечење на издувната цевка и може да бара заварување. Магнафлоу ги гради своите конвертори до последно. Телото на конверторот е произведено од тежок нерѓосувачки челик за максимална издржливост. Сите конвертори се заварени со цвест близу до телото на конверторот за силна, цврста врска, а не по должината на работ, што ќе му овозможи на конверторот да се прошири и да дозволи катализаторот да се движи наоколу. И топлинскиот штит од алуминизиран челик или нерѓосувачки челик создава цврст ѕид на заштита од топлина и додава на структурната стабилност на конверторот. Т. ЕО# Д-193-137 ЕО# Д-193 - 137 Магнафлоу Калифорнија Каталитички Конвертор Дополнителни Функции Заврши : Нерѓосувачки Челик. Одговара Изберете : 2006-2007 СУБАРУ ИМПРЕЗА 2.5 јас и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Мотор пс - Испраќач На Гориво и Собрание На Закачалки се Вклопува изберете: 2013-ФОРД ЕКСПЛОРЕР, 2013 - ФОРД ФЛЕКС

Единствените делови препорачани Од Компанијата Форд Мотор за возила Форд и Линколн Модулите за Испорак

DEN 0.33