• Обновено
Партал Данија Шарени Памук Област Килим, Сива, 4' 4' Плоштад

Партал Данија Шарени Памук Област Килим, Сива, 4' 4' Плоштад

DEN 487.84

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот.Сафавиех Партал Килим Колекција RAR128 A Рачно Ткаени Сива Килим Колекцијата Партал Килим го слави едноставниот шарм на Американската текстилна уметност. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. Висина купот : 0. Килимот има приближна дебелина од 0,25 инчи. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата