• Обновено
Занаетчиски Апстрактни килим на Апстрактна област, 9 '12', сиво сино

Занаетчиски Апстрактни килим на Апстрактна област, 9 '12', сиво сино

DEN 1.33

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Купувајте Safavieh на. Заштеди пари. Во живо подобро.Кракција колекција на килими Контри за дизајнирана област за занаетчиски килими прикажува примамливи слики во вртечки бои и текстури со висок допир. Со впечатливи нагласувања и расположени тонски нијанси кои ги потенцираат контурите на суптилниот гравиран куп, занаетчиството е прекрасен избор за пренесување на талент на пентхаус на современиот декор. Занаетчиските килими се прават со употреба на меки синтетички предива за трајна убавина и удобност под нозете. Боја : сива/сина боја. Големина : 9 'x 12'. Моќта се наomираше во Турција. Висина на купот : 0,47 во . 100% полиестер. Поддршка од латекс, подлога за килими (продадено одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. Додатоци во фотографиите во живот не се вклучени. Редовно вакуум (по можност еден без барови со тепачки) и место чисто; За тешки дамки, се препорачува професионално чистење на килим; Ротирајќи ги килимите на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно носење од сообраќај на нозе и тежина на мебел. Користете заштитници на килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнети купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика да избледат боите во вашата област килим; Ставете го килимот на вашата област подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За непосредно украсување на преуредување, овој килим е еден од најлесните и најмодерните начини за освежување на просторијата со карактер и стил . Ве молиме, забележете : Сликите и димензиите на производот на нашата веб -страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може да варираат малку. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние даваме се од себе за да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме, ве советуваме дека постои одредена варијација. Моделите може да варираат малку според избраната форма и големина . Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; Овие површински бранови не се несовршености или штети и постепено ќе се повлекуваат; Задното тркалање или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на набори во килимот во вашата област; Оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се изедначат. Достапно во повеќе големини. За употреба на тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за задржување помеѓу заштитата.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата