• Обновено
Карат Т.В. Дијамант Класичен катедрала 14КТ прстен за ангажман на жолто злато

Карат Т.В. Дијамант Класичен катедрала 14КТ прстен за ангажман на жолто злато

DEN 8640.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Едноставно, класично и толку елегантно, побарајте ја нејзината рака со овој исклучителен прстен за ангажман на дијаманти. Прекрасно изработен во жолто злато, овој прстен прикажува тркалезен дијамантски центар во традиционален амбиент од четири по ред. Дополнителни дијаманти со акцент се ставаат во рингот на прстенот, завршувајќи го овој зачудувачки дизајн. Сјајни со дијаманти, овој ангажман прстен е завршен со светла полирана сјај. Империјал 3/4 Карат Т.В. Дијамант Класичен Катедрала 14КТ прстен за ангажман на жолто злато : Тежина на дијамант : 3/4 ct. T.W.Diamond Color : H-Idiamond Clarity : I2 Diamond Setting : Prong Setcrafted in 14kt жолти златни попарни во големини 6-9 не се занимава со дијаманти.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата