• Обновено
Бебе дете Детска англиска буква правописна азбука на фигура игра рано учење едукативна играчка

Бебе дете Детска англиска буква правописна азбука на фигура игра рано учење едукативна играчка

DEN 319.84

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Материјал : АБС и картичка за хартија : случајно испратете ја големината на таблата за игри : 14.5x13.5x4cm/5.7''x5.31'''x1.57 '' (Ад.) Големина на картичката за зборови : 8.5x7.5cm/3.34 '' ' X2.95 '' (ОДГОВОР) Големина на букви Шах : 2x2cm/0,78''x0.78 '' (Ад. : 1.Вирање на зборот на картичката за да ги пронајдете соодветните букви што пишуваат збор. 2.Ковер картичка, според шемата на картичката што одговара на правопис на збор. 3. Притиснете го шахот на буквата, оставете го бебето да ги пронајде соодветните картички за зборови. -Перизираат за зголемување на забавата на децата кои учат зборови, развивање на детска интелигенција . -изгодно за деца над 3 години, момчињата и девојчињата се способни да играат . -26 букви, секоја буква има два шах, вкупно 52 шах. -60 листови картички, картички со зборови од обете страни, вкупно 120 зборови.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата