• Обновено
АНГЕЛИС,ГВИДО МАУРИЦИО-Милано Трема: Ла Полиција Вуоле Џустиција Саундтрак-Винил

АНГЕЛИС,ГВИДО МАУРИЦИО-Милано Трема: Ла Полиција Вуоле Џустиција Саундтрак-Винил

DEN 672.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Ограничено притискање на винил ЛП сместено во јакна од портата. Милано трема : ла полиција вуоле џустиција (АКА Насилните Професионалци) е првиот полициски филм во режија На серхио Мартино во 1973 година. Филмот се одвива во насилен Милано каде владее расположението на страв што го карактеризира животот во големите италијански градови во таканаречената Ann ди пиомбо (водечки години). Мартино ја раскажува приказната за комесарот Канепаро (Лук Меренда) кој, откако беше суспендиран во служба, за неговите неортодоксни начини, сака одмазда за смртта на колегите. Бестрашниот полицаец се претставува во криминалниот свет, наоѓајќи наклонетост кон криминална банда.. по серијата крвави грабежи и многу брзи бркотници по Улиците На Милано. Милано Трема : Ла Полиција Вуоле Џустиција Саундтрак (Винил) (Ограничено Издание).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Sumneple Industries Елегантна цветна вазна гроздобер курзивна поезија цитат Графичка уметност Неискрена уметничка печатена wallидна

Сите наши wallидни плаки започнуваат како висококвалитетни литографски отпечатоци кои потоа се монтираа

DEN 495.84