• Обновено
Stuple Industries Вашингтон во форма на сива американска држава дизајн врамена wallидна уметност од Ziwei li

Stuple Industries Вашингтон во форма на сива американска држава дизајн врамена wallидна уметност од Ziwei li

DEN 1.33

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена giclee текстурирана wallидна уметност“. Ние не застанавме таму, додека го вклопуваме во рамките на жито од дрво од 1,5 инчи дебело дрво за да додадеме длабочина и димензија. Подготвени да висат. Димензии : рамка од 16 x 1,5 x 20 инчи. Започнуваме со литограф на giclee монтиран на дрво и го завршуваме со завршница на мозочен удар со текстуриран четка. Ние не застанавме таму, додека го вклопуваме во рамките на жито од жито од дрво од 1,5 инчи, за да додадеме длабочина и димензија . Подготвени за виси - Не е потребна инсталација или хардвер. Дизајн на уметникот Зивеи Ли.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата