• Обновено
Заштитен знак Ликовна Уметност Оградена Птица Платнена Уметност Од Анелин Беукенкамп

Заштитен знак Ликовна Уметност Оградена Птица Платнена Уметност Од Анелин Беукенкамп

DEN 0.33

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Уметник : Анелејн Беукенкампсубјект : Животински Стил : Модерен Рустикален Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има петел кој гледа кон десната страна на frame.My акварелите и пристапот кон сликарството постојано се развиваат. Навистина уживам во прекрасниот начин на кој пигментите се мешаат и комуницираат на острата бела хартија. Акварелот е мојата радост и страст и има уште многу да ме научи. Јас сум член на Здружението За Акварели Во Вермонт и освоив неколку награди на различни места низ државата. Учествувам во многу годишни групни и жири-шоуа, од кои некои го вклучија Фестивалот На Уметноста Стратон, Замислен во пастирски амбиент, Фарми Во Шелбурн, Уметност На Планина, Сено, Рефлексии на Пристаништето Басен и Уметност Во Тркалезната Штала, вејтсфилд. Мојата омилена тема продолжува да бидат оние некогаш шарени и разновидни цвеќиња. Тие добро се однесуваат на медиумот и ми дозволуваат да ја истегнам мојата палета до нејзиниот полн капацитет. Се стремам да ја доловам "суштината" на цутот, а не нејзината точна репродукција. Мислам дека причината што уживам да ги сликам сите тие цветови, произлегува од моето детство во Холандија, возејќи по поле по поле со експлозивна боја на пат кон куќата на баба ми. Моите слики може да се видат во различни галерии низ државата и неодамна имав неколку мои слики репродуцирани како отпечатоци Од гикли со ограничено издание. Моите акварели се во приватни и корпоративни колекции низ целиот свет. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. петел гледа кон десната страна на рамката.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Мотор пс - Испраќач На Гориво и Собрание На Закачалки се Вклопува изберете: 2013-ФОРД ЕКСПЛОРЕР, 2013 - ФОРД ФЛЕКС

Единствените делови препорачани Од Компанијата Форд Мотор за возила Форд и Линколн Модулите за Испорак

DEN 0.33