• Обновено
Собрание на склопување на моторна суспензија AST-12335

Собрание на склопување на моторна суспензија AST-12335

DEN 5869.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Поддржано од гаранцијата за делови за моторни услуги, која нуди 2 години, неограничена километража, ограничена цена на трудот и без комерцијални исклучоци. Гаранцијата е поддржана на национално ниво од дилери на Форд/Линколн и овластени дистрибутери на Форд. Единствените делови препорачани од компанијата „Форд мотор“ за возилата Форд и Линколн. За да се обезбеди долготраен квалитет и работа, амортизерите на моторните производи се подложени на долг список на тестови за казнување, кои вклучуваат тестови за издржливост и издржливост на издржливост од тест до неуспех. Амортизерите на шок на моторот (достапни за предни и задни апликации) ги извршуваат двојните функции на контрола на вибрациите и носењето оптоварување - додека го намалуваат отскокнувањето на тркалото за постојана контрола на возилото и непречено возење. Подготвени за инсталирање надвор од кутијата за едноставност и правилно вклопување. Инженерски за враќање на карактеристиките на возење и ракување со удобност и контрола. Карактеристики Инженерски заптивки на клипот за да се минимизираат протекувањата. Како и со сите делови од задниот дел на моторните производи, сите инженерски иновации или подобрувања на производот се развиваат бидејќи производството на возилото се додаваат на овие комплети за амортизери и нивниот хардвер за инсталација, обезбедувајќи ја најактуелната технологија. Амортизерите на моторникратот се подложени на серија тестови што бараат за да се обезбедат строги Форд О.Е. Стандарди за квалитет, перформанси и издржливост кои вклучуваат клучно тестирање на животот до еквивалент на 10-годишни/150.000 милји. Врски со возила CAR/Truck Ford Fiesta : 2014 - 2019 Собрание за суспензија на суспензија Продолжено одговара Изберете : 2014-2019 Ford Fiesta 4 Cyl 1,6 L и повеќе - Додадете го вашето возило на нашиот фит -додаток за да проверите.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Хипер тешка 14in. Пакет за црни поштенски врски, јачина на затегнување од 75lb, врски со најлон кабел, торба за резба, 25473

Чувајте ја вашата опрема безбедно врзана со хипер тешка 14in Поштенски врски 20 пакувања Црните кабелски в

DEN 2.00

Нов КАПА Сертифициран Стандарден Модул За Контрола На Ладење На Моторот, Одговара На 2011-Хјундаи Битие Седан

Со Сериозна И Непоколеблива Посветеност Да Им Обезбедиме На Клиентите Широк Спектар На Висококвалитет�

DEN 1.67