• Обновено
Шорцеви за столар за мажи и големи мажи

Шорцеви за столар за мажи и големи мажи

DEN 2.33

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Изградени за да работат напорно како и вие, шорцевите за столар на Wrangler's® се главен дел од работната облека што нема да се истроши. Изработени во мешавина од памук со многу истегнување, овие шорцеви се лесни за движење, така што тие никогаш нема да ве забават. Одликувајќи се со многу џебови што можат да ги држат вашите најважни работи, а потоа некои, како и јамката за чекан со потпис, овие шорцеви се исто толку функционални колку што се убави. Материјал : 98% памук/2% спандекс. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. ФИТ : Опуштено. Подигнување и инсејм : среден пораст; Достапно во 10 ”и 12” inseam. Затворање : Затворање на копчето со ZIP летање. Ockебови : Три предни, два грб и една страна од џеб; странична јамка на чекан. Карактеристики : јамки на ременот; Истегнете ткаенина за удобно вклопување. Машки столарски шорцеви од Вранглер.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата