• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Тропска оаза III бела“ платно уметност од Дафне Брисонет

Трговска марка ликовна уметност „Тропска оаза III бела“ платно уметност од Дафне Брисонет

DEN 799.84

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Уметник : Дафне Brissonnetsubject : Animals Tyle : Tropical Product Тип : Галерија-обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарен папагал опкружен со тропски цвеќиња.Дафне Брисоннет отсекогаш бил привлечен кон убавината на природата. Нејзините рани студии во ботаниката ги отворија очите кон формата, димензијата и суптилните бои на нејзините природни субјекти. Бидејќи открила универзум на неочекувана убавина во цвеќињата и растенијата што ги проучувала, сликањето на овие теми стана важен дел од нејзиниот живот, додека ги открива своите таленти како уметник. Првенствено самоук, Дафне продолжува да ги рафинира своите вештини со присуство на работилници во Франција и САД, како и поблиску до нејзиниот дом во Канада. Дафне Брисоннет 'Тропски оаза III бело' платно уметност.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Pantssaver Custom Fit Car Clone Dath Mats за Toyota Camry 2006, компјутер, целата заштита на времето за возила, пластика отпорна

Панталони заштеда на прилагодено вклопување 4pc автомобил под кат поставен за Toyota Camry 2006 : Дизајнирано пр�

DEN 0.33

Sumneple Industries Елегантна цветна вазна гроздобер курзивна поезија цитат Графичка уметност Неискрена уметничка печатена wallидна

Сите наши wallидни плаки започнуваат како висококвалитетни литографски отпечатоци кои потоа се монтираа

DEN 495.84

Трговска марка ликовна уметност осамена жолта лале 2 платно уметност од Курт Шафер, бел мат, рамка од дрво

Тема : Флорална и ботаничка стилот : Современа производ Тип : Дрво рамка, бела матка, акрилна трговска мар

DEN 0.33