• Обновено
Заштитен знак Ликовна Уметност Сонцето Никогаш Не Вели Јас Аква Платнена Уметност Од Кели Деј

Заштитен знак Ликовна Уметност Сонцето Никогаш Не Вели Јас Аква Платнена Уметност Од Кели Деј

DEN 1.33

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Уметник : Кели Денови Предмет : Пејзаж : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија содржи ленти со текст собрани во слика од сини и виолетови планини.Целта на Кели Деј е да ја шири убавината во светот.Студеното сиво небо и чадниците на индустрискиот среден запад каде што порасна ја мотивираа Кели да оди на запад. По колеџот Во Индијана, таа се осмели да побара поневеројатен пејзаж. Таа со ентузијазам патуваше низ светот деценија и пол, конечно се насели во Планините Сан Хуан каде што е бескрајно инспирирана од планинските и пустинските пејзажи. Кога сте дома, можете да ја најдете Кели како го воспитува својот син и две кучиња спасувачи, водејќи студио за графички дизајн и сликајќи го нејзиното срце надвор. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. ленти од текст колажирани во слика на сини и виолетови планини.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Хипер тешка 14in. Пакет за црни поштенски врски, јачина на затегнување од 75lb, врски со најлон кабел, торба за резба, 25473

Чувајте ја вашата опрема безбедно врзана со хипер тешка 14in Поштенски врски 20 пакувања Црните кабелски в

DEN 2.00