• Обновено
Royal Canin Adult 7+ средна раса суво кучиња храна, lb

Royal Canin Adult 7+ средна раса суво кучиња храна, lb

DEN 179.84

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Royal Canin Adult 7+ средна раса храна за суво кучиња основана од француски ветеринар во 1968 година, Royal Canin произведува храна за домашни миленици за да им служи на исхраната на кучиња со различна големина, векови, раси и начин на живот. Во соработка со ветеринари и научници за истражување, Royal Canin формулира рецепти со 50+ хранливи материи за поддршка на четири цели за здравствена исхрана : развој и одржување на телото; енергија; превенција; и посебна грижа за закрепнување од болест. Кралска Канинска големина Здравствена исхрана Медиум за возрасни 7+ суви кучиња храна е дизајнирана исклучиво за да ги задоволи потребите на зрелите средни кучиња над 7 години. Обезбедување на целосна и избалансирана исхрана, оваа специјална формула содржи висококвалитетни протеини и влакна за дигестивно здравје; Омега-3 масни киселини (ЕПА и ДХА) за здрава кожа и палто; и состојки (како антиоксиданти за здравје на клетките) за одржување на виталност кај средни раси во текот на првата фаза на стареење. Специјализирана кибрит на средна возрасна 7+е совршена за кучиња со средна раса со поттикнување на џвакање. Состојки : Пивара ориз, пилешко нуспроизводен оброк, пченкарен глутен оброк, пченица, пилешко маснотии, природни вкусови, сушена обична пулпа од репка, овес од овес, глутен од пченица, рибино масло, дестила за жито сушен квасец, карбонат на калциум, калиум хлорид, семе од псилиум Хуск, фруктолигосахахариди, растително масло, натриум триполифосфат, Л-лизин, сол, хидролизирана квасец, холин хлорид, Л-тирозин, таурин, монозодиум фосфат, витамини [ДЛ-алфа токоферол ацетат (извор на витамин Е), Л-аскорбил-2 -polyphosphate (source of vitamin C), biotin, D-calcium pantothenate, pyridoxine hydrochloride (vitamin B6), vitamin A acetate, niacin supplement, thiamine mononitrate (vitamin B1), vitamin B12 supplement, riboflavin supplement, folic acid, vitamin D3 supplement ], екстракт од невен (Tagetes erecta L.), минерали во трагови (цинк протеинат, цинк оксид, железен сулфат, манган протеинат, мангански оксид, бакар сулфат, екстракт од бакар сулфат, екстракт од бакар, калциум јодит, бакарен протетинат), чај, Л-карнитин, розовски екстракт , зачувани со мешани токофероли и лимонска киселина. Загарантирана анализа : Суров протеин (мин) 23,0% сурова маст (мин) 12,0% сурова влакна (макс) 3,5% влага (макс) 10,0% еикосапентаноева киселина (ЕПА)* (мин) 0,24% докосахексаена киселина (ДХА)* (мин)* (мин)* (мин)* (мин)* (мин)* (мин)* (мин) 0,1%.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Хипер тешка 14in. Пакет за црни поштенски врски, јачина на затегнување од 75lb, врски со најлон кабел, торба за резба, 25473

Чувајте ја вашата опрема безбедно врзана со хипер тешка 14in Поштенски врски 20 пакувања Црните кабелски в

DEN 2.00