• Обновено
Трговска марка ликовна уметност 'Ботаничка на Теал III' платно уметност од визија студио

Трговска марка ликовна уметност 'Ботаничка на Теал III' платно уметност од визија студио

DEN 2.33

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Уметник : Vision Studio Subject : Floral Style : Trational Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има илустрација на цвеќиња над сина позадина. Истакнати бои : светло сина, сина светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Илустрација на цвеќиња над сина позадина.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Хановер Традиции 7-Парче Надворешен Двор За Јадење, Амортизирани Вртливи Рокерски Столови, 38x72 Фрлена Алуминиумска Маса, Чадор

1година ограничена гаранција.5 "W x 16" H, Капацитет На Тежина На Столот : 250 фунти Тешки алуминиумски рамки д�

DEN 10079.84

Мотив 425МБ 6х135 6х139. +18ет Машински Сјај Црно Тркало Одговара изберете: 2004 - ФОРД Ф150, 1999-ШЕВРОЛЕТ СИЛВЕРАДО

Мотив 425 MB 20x9 6x135 / 6x139.7 +18et Машински Сјај Црно Тркало Мотив 425 MB 20x9 6x135 / 6x139.7 +18et Машински Сјај Црно Тркало Од

DEN 2.33