• Обновено
Tuphel IndustriesVintage Cooks Conversion Chartframed wallидна уметност од Тара Мос

Tuphel IndustriesVintage Cooks Conversion Chartframed wallидна уметност од Тара Мос

DEN 2601.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена giclee texturedидна уметност“. Започнуваме со литограф на giclee монтиран на дрво и го завршуваме со завршница на мозочен удар со текстуриран четка. Ние не застанавме таму, додека го вклопуваме во рамките на жито од дрво од 1,5 инчи дебело дрво за да додадеме длабочина и димензија. Подготвени да висат. Димензии : рамка од 16 x 1,5 x 20 инчи. Не е потребна инсталација или хардвер. Дизајн на уметникот Тара Мос.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Трговска марка ликовна уметност Сиднеј Австралија Скајлин Сина Канвас уметност од Мајкл Томпсет, бел мат, сребрена рамка

Тема : Maps Style : Современа Производ Тип : Сребрена рамка, бела матка, акрилна трговска марка ликовна уметно�

DEN 2601.60