• Обновено
Тркалезен прстен од бел бисер со слатководни во сребро

Тркалезен прстен од бел бисер со слатководни во сребро

DEN 0.33

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Овој прстен со тркалезна форма на слатководни бисерни прстени во сребро, 7 мм парови добро со која било облека, обична или глам. Одликувајќи се со 7мм слатководен бисер и нагласена со помала пенлива бела кубна цирконија, овој прстен е убаво направен во чисто сребро од 925. Родиум финиш го обложува овој прстен за да се обезбеди сјајот да трае подолго. Овој прстен доаѓа привлечно спакуван во кутија за подароци за потпис. Ораво тркалезна форма на слатководни бисерни прстени во сребро, 7мм скапоцен камен : бисер. Тежина на карат од камера : 1 карат вкупна тежина. Облик : круг. Големина на камен : 1x1 mm. Поставување : ПРОНГ. Спецификации на прстенот : Метал : Стерлинг сребро. Заврши : Родиум. Тежина : 3,6 грама. Должина : 0,88 инчи. Ширина : 0,63 инчи. Висина : 0,88 инчи. Достапни големини : 5, 6, 7, 8, 9. Доаѓа во атрактивна кутија за подароци за потпис.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата