• Обновено
Персиски Налепница 6 Налепница *Ј518*

Персиски Налепница 6 Налепница *Ј518*

DEN 1.33

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Вашиот избор на боја е само налепницата (налепницата е прикажана во бело). Нема боја на позадина. Површината на која ја нанесувате налепницата ќе стане вашата боја на позадина, затоа ве молиме соодветно изберете боја на налепница. Ова ќе биде налепница со една боја. ОВА е ВИНИЛ налепница ИСЕЧЕНА НА УМИРАЊЕ што значи дека позадината е исечена. Ако има боја на позадина на сликата, таа се користи само како претстава. Бојата на позадината ќе биде бојата на површината на која ќе ја ставите налепницата (или исчистете ја ако ја ставите на прозорец). Налепницата ќе дојде со јасна лента за пренос, за да можете лесно да ја нанесете на што сакате (ѕидови, прозорци, автомобили, поштенско сандаче, огледала, лаптопи итн итн.). Јас користам ПРЕМИУМ оракален бренд винил за сите налепници. Апликацијата е релативно лесна. Вашата налепница ќе дојде КАКО ТРИ парчиња-потпорната хартија, самата налепница и проѕирната лента за пренос. Бидете сигурни дека ќе се применуваат НА ЧИСТА површина. Внимателно ја повлекувате чистата лента за пренос нагоре од потпорната хартија, осигурувајќи се дека ја повлекува налепницата нагоре со неа (ако не, тогаш цврсто притиснете ја со гума или кредитна картичка или нешто слично додека не се залепи правилно на проѕирната лента за пренос). Потоа нанесете ја налепницата и исчистете ја лентата за пренос на која било површина на која би сакале налепницата. Потоа користите гума или кредитна картичка или нешто слично на цврсто притиснете уште еднаш, осигурувајќи се дека налепницата СЕ ДРЖИ,а потоа внимателно и полека ја отстранувате јасната лента за пренос одозгора, оставајќи ја зад себе само налепницата. Открив дека на некои површини (особено ѕидови и дрвени површини), помага да се остави чистата лента за пренос некое време за да бидете сигурни дека сѐ добро се држи пред да ја отстраните. Јас не издаваат наплата или размена на винил налепници. Ве молиме разберете го ова пред да понудите. Некои налепници потешко се нанесуваат од другите (особено малите!)- исто така, на некои површини е потешко да се нанесат налепници. Персиски Налепница 6" Налепница *Ј518*.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Teadead Teenage Mutant Ninja Turtles: Херои во половина обвивка - Огромна официјално лиценцирана никелодеон отстранлива wallидна

Ако пребарувате за совршен додаток за wallидови за да го освежите вашиот простор, откријте зошто decalsидот �

DEN 3.33