• Обновено
Образовни Сознанија Френки Храна Камион Фијаско Игра Облик Појавување Предучилишна Едукативни Учење Игра За Момчиња И Девојчиња На Возраст Од 4, 5, 6+ Годишниот

Образовни Сознанија Френки Храна Камион Фијаско Игра Облик Појавување Предучилишна Едукативни Учење Игра За Момчиња И Девојчиња

DEN 268.64

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Облик-вкусен рецепт за забава! Бизнисот во познатиот камион за храна На Френки е брз! Клиентите едноставно не можат да ја задоволат својата желба за уникатното мени инспирирано од оваа кул мачка. Децата наизменично го користат забавниот Френки Стискач за да пополнат нарачки додека практикуваат идентификување на геометриски форми, почетна математичка вештина и развиваат фини моторни вештини. Тоа е едноставен рецепт за забава, но внимавајте на алчните гости, лизгавите лушпи од банана и други опасности. Првиот што ќе испорача оброк од пет јадења е победникот! Децата од предучилишна возраст се преправаат дека играат и учат нови вештини. Едукативните играчки за деца кои комбинираат играње улоги со нивниот прв вовед во математика, наука и јазик се идеални за деца на возраст од 3-5 години. Омилените играчки и подароци вклучуваат игри на табла по математика и наука за деца, матични играчки и експерименти, научни комплети, загатки и комплети играчки за градење и забавни активности за играње улоги. Децата, момчињата и девојчињата, уживаат да играат преправајте се со пријателите и семејството за да ја развијат својата имагинација и да ги усовршат социјалните вештини што ги подготвуваат за училиште и многу повеќе. Облик-вкусен рецепт за забава! Помогнете им на децата со рани математички вештини со идентификување на геометриски форми. Подгответе ги тие мали раце за пред-ракопис додека го користат стискачот за да развијат фини моторни вештини. Завртете го спинерот и користете Го Стискачот Френки за да ја подигнете храната што одговара на обликот. Имајте среќа со вртење на "готвачко изненадување" или пазете се од досадни муви и алчни гости—тие ќе ве забават. Прво соберете ги парчињата од вашиот оброк од 5 јадења и победувате. Победник На Портфолиото На Играчки Опенхајм Платинест Печат и Изборот На Родителите Сребрена Чест. Вклучува 1 Френки Стискач, 20 парчиња храна игра, 4 табли за играчи на пласман, спинер за игри ,табла за игри (внатрешен капак на кутијата) и водич. Прави одлична активност за децата да останат ангажирани, забавувани и да учат надвор од училницата. Ние сме посветени на обезбедување ресурси кои ги одржуваат вашите деца да учат и да се забавуваат додека се дома.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Трговска марка ликовна уметност осамена жолта лале 2 платно уметност од Курт Шафер, бел мат, рамка од дрво

Тема : Флорална и ботаничка стилот : Современа производ Тип : Дрво рамка, бела матка, акрилна трговска мар

DEN 0.33

Sumneple Industries Елегантна цветна вазна гроздобер курзивна поезија цитат Графичка уметност Неискрена уметничка печатена wallидна

Сите наши wallидни плаки започнуваат како висококвалитетни литографски отпечатоци кои потоа се монтираа

DEN 495.84

Pantssaver Custom Fit Car Clone Dath Mats за Toyota Camry 2006, компјутер, целата заштита на времето за возила, пластика отпорна

Панталони заштеда на прилагодено вклопување 4pc автомобил под кат поставен за Toyota Camry 2006 : Дизајнирано пр�

DEN 0.33