• Обновено
Приказна Од западната Страна Инструментални Соло: договорено За Алто Саксофон и Пијано Со Цд На Пијано Придружба

Приказна Од западната Страна Инструментални Соло: договорено За Алто Саксофон и Пијано Со Цд На Пијано Придружба

DEN 309.28

Залиха
Достапно за вашата нарачка

(Инструментално). Овие соло инструментални аранжмани се верни на резултатот На Бернштајн и се идиоматски прилагодени на инструментите за овие изданија. Средно До Напредно Ниво. СОДРЖИНА : Џет Песна * Нешто Доаѓа * Мамбо * Марија * Вечерва (Балкон Сцена) * Америка * Кул * Една Рака, Едно Срце * Се Чувствувам Убаво * Некаде. Подобреното ЦД вклучува снимки од придружни пијано за секоја песна, како и софтвер за прилагодување на темпото за употреба НА цд-РОМ компјутер. Приказна Од западната Страна Инструментални Соло : наредени За Алто Саксофон и Пијано со Цд На Пијано Придружба.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Модерен Курс на џон Томпсон За Пијано: Популарни Соло Пијано-Одделение: Поп Хитови, Бродвеј, Филмови И Многу Повеќе

(Вилис) Оваа книга може да се користи самостојно, како додаток На Современиот Курс На Џон Томпсон за Пија

DEN 3.00