• Обновено
Расклопувач - Бран Од Брегот-ЦД

Расклопувач - Бран Од Брегот-ЦД

DEN 3.33

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Со текот на годините, Тињор постави импресивна дискографија под свое име и со неговите групи Бавни Шест, И Жици Под Напнатост, сето тоа додека Ја завршуваше Докторската програма Принстонс за музичка композиција и Магистер по компјутерски науки на Нјус. Според неговите зборови цитат; јас забрани поддршка песни, кликнете песни, па дури и во живо циклус-нешто што ќе се спроведе строга мрежа. Нивното деби Бранот Од Брегот го прави својот дел за да ја спаси амбиенталната музика од нејзината чисто анестетичка функционалност, нудејќи наместо тоа длабоко, често опустошувачко емоционално искуство за слушателите кои сакаат да бидат трогнати, а не само да се задушат.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата