• Обновено
Сечење Во Линија на Кармички Вклучена

Сечење Во Линија на Кармички Вклучена

DEN 0.67

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Попс Вокер-Кој е овој човек? Денес има многу независни уметници, само чекаат да бидат слушнати. Со губењето на целосната контрола од тајкуните на музичката индустрија, имавме среќа да бидеме изложени на мноштво независни уметници за снимање, текстописци и изведувачи. Попс Вокер е еден од овие досега (но веројатно не многу подолго) непознати изведувачи. Неговата музика е направена од најсвежите звуци и најискрените песни што сум ги слушнал со години. И верувајте ми кога ќе кажам дека не сум првиот што го кажа ова. Со текот на годините открив дека некоја музика е веднаш удобна и веднаш позната, како стар пријател. Од друга страна, некоја музика мора да расте врз вас - слично како стекнат вкус. Откако го слушнав најновото ЦД На Вокерс, Кутин Во Редот на Кармичкото Бифе ми падна на памет дека ОВА ЦД убаво се вклопува во двете категории. Песните на ОВА ЦД се удобни за увото како и старите пријатели убави зборови. Но, дури и со таа блискост, за остроумниот слушател, постојат фрази направени со откровение. И ПО последователното слушање, ЦД-ТО само станува подобро. Отворање со сериозно средно тесно грло слајд на една од неговите неколку акустични гитари, и завршувајќи со сонлив почит кон стариот ментор, Кутин Во Редот на Кармичкото Бифе е уживање во увото на секоја љубителка на акустична гитара. Текстописците (неколкуте што го познаваат) едноставно ги сакаат неговите работи. Ако ви се допаѓаат Стивен Стилс, Бони Раит, Џејмс Тејлор, Роберт Џонсон, Џон Прајн или која било мешавина што може да падне меѓу овие познати луѓе, ќе ви се допадне Вокер. Тешко е да се категоризира, но лесно е да се идентификува. Претпоставувам дека акустичниот блуз е веројатно најдобриот опис на неговите работи (навистина еден неговите омилени домашни мелодии се нарекуваат Кустички Блуз). Но, може да се категоризира и како фолк, фолк-рок, акустик-рок, кантри-блуз, кантри-џез-блуз, еклектичен акустичен или како Што вокер еднаш флипантно го опиша, јужно-пржено-зен-мохо-соул. Но, веројатно е најдобро воопшто да не се категоризира. Не, најдобро е само да го слушате и да го обоите, како што сакате. Но, без разлика како ќе го обоите, ќе ви купам нешто убаво ако не ви се допаѓа. Гленвил Кеди, Хонолулу Хаваи, Ноември 2000 Година. Сечење Во Линија на Кармички Вклучена.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата