• Обновено
Трговска марка ликовна уметност 'Партија за боја 3' платно уметност од Ејми Вангсгард

Трговска марка ликовна уметност 'Партија за боја 3' платно уметност од Ејми Вангсгард

DEN 2601.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Уметник : Ејми Вангсгардбјект : Апстракт Стил : Современа трговска марка ликовна уметност 'Партија за боја 3' платно уметност од Ејми Вангсгард : Уметник : Ејми Вангсгард. Предмет : Апстракт. Стил : современ. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност. Ова подготвено за виси, уметничко парче завиткано од галерија има шарени распрскувачи на боја на црвена, жолта, портокалова и зелена боја на бела позадина. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Трговска марка ликовна уметност Тампа Флорида Скајлин БГ-1 Канвас уметност од Марлен Вотсон, Бела мат, рамка од бреза

Тема : пејзаж на пејзаж : Современа продукција Тип : рамка од бреза, бела матка, акрилна трговска марка ли�

DEN 639.68

Пистата авенија животни wallидни уметности платно отпечатоци „Т за желка“ морски животни - зелена, сина боја

Т за желка, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна зелена боја, ово

DEN 2.33

Трговска марка ликовна уметност „Вертикална ритам“ платно уметност од Филип Саинте-Лоуди, Бела мат, сребрена рамка

Подготвени за обесени презентации што се достапни во разни големини на трговската марка ликовна уметно

DEN 1.67

Трговска марка ликовна уметност Омаха Небраска Скајлин MCLR-1 Канвас уметност од Марлен Вотсон, златна украсна рамка

Тема : Пејзаж на пејзаж : Современа продукција Тип : Златна украсна рамка, акрилна трговска марка ликовна

DEN 639.68

Трговска марка ликовна уметност Поштарот пеперутка на орхидејата платно уметност од Курт Шафер, црна мат, црна рамка

Подготвени за обесени презентации кои се достапни во различни големини, ова подготвено уметничко парче

DEN 2601.60