• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „лето за лето на дневно време I“ платно уметност од Мелиса Ванг

Трговска марка ликовна уметност „лето за лето на дневно време I“ платно уметност од Мелиса Ванг

DEN 2.33

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Уметник : Мелиса Вангсубјект : Флоралстил : Модерен производ Тип на модерни производи : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има виолетови и црвени цвеќиња во центарот на рамката. Истакнати бои : бела, зелена, жолта, тен, светло сина, розова светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. - Виолетова и црвена цвеќиња во центарот на рамката.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Трговска марка ликовна уметност „Пинк розов букет“ платно уметност од Кора Ниле, златна украсна рамка

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во разни големини, трговска мар

DEN 669.44

Трговска марка ликовна уметност Таа живееше во целосен цут I Канвас уметност од Кери Шмит, бел мат, црна рамка

Подготвена да се претстави со презентацијата што може да се претстави во разни големини на трговската м

DEN 704.00

Трговска марка ликовна уметност Големи убави цвеќиња 7 платно уметност од здраво ангел, бел мат, рамка за бреза

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини трговска марка ликовна уметнос�

DEN 1.33