• Обновено
Машки сив кобалт чекор -раб за сатенски финиш свадбен бенд - Менс прстен

Машки сив кобалт чекор -раб за сатенски финиш свадбен бенд - Менс прстен

DEN 608.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Вие ја направивте обврската, сега ја одбележувате вашата loveубов со венчалниот венчален прстен на нашите мажи од 6мм Кобалт! Овој конвенционален дизајн е тенок, мерен 6мм во ширина-совршен за минималистички стил. Неговите карактеристики вклучуваат чист кобалт опсег со сребрен тон со традиционален дизајн на чекор. Централниот опсег е нагласен со четкана завршница што испушта мек рефлективен сјај и го остава својот трговски марка : текстуризирана површина за имитирање на четкан изглед. Без разлика дали го носите ова секој ден како свадбен бенд, или модерен прстен за изјава, ова ќе стане моментален класик за секоја колекција на накит. Тешки венчални прстени за кобалт; Дизајн на елегантен чекор. Ширина на опсег од 6мм; Исто така, го прави одличен неговиот и нејзиниот сет. Атрактивно мулти-финиш; Висок полски/четкан финиш. Достапен моден прстен што е безбеден за носење. Спакувано во мека, кадифена торбичка за подароци. Увезени.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Завет и засекогаш персонализиран невестински платина над стерлинг сребрен смарагд исечен бел топаз врежан свадбен сет

Достапноста го исполнува стилот со нашата завет и засекогаш колекцијата на венчаници! Овој платина над

DEN 2399.84

1,57ct брилијантен смарагд исечен симулиран рубин 18K бело злато ореол солитер со акценти невестински сет SZ 3,5

Нашата колекција Клара Пучи е безвременско искуство каде што се испреплетува класичната убавина и брил

DEN 0.33

Шармантна накит Твофрам свадба бенд прстен за мажи Comfort Comfort одговара на црна купола тркалезна полирана четкана животна

Иако е ултра симплистички во својот стил, овој бенд за свадбени карбид во машка волфрам никогаш не успев

DEN 2.00

1- Карат Т.Г.В. Овално се создаде рубин, срце, создаден бел сафир и карат Т.В. Тркалезен дијамант 10kt жолто злато 3-камен невестински

Земете ги заветите за венчавки со овој прекрасен миабела создаден бел сафир дијамантски 3камен невести�

DEN 8959.84

1- Карат Т.Г.В. Октагон, Роуз де Франс, африкански аметист од круша и Карат Т.В. Тркалезен дијамант 10kt розово злато со 3-камен

Започнете со авантура со овој впечатлив Миабела Роуз де Франс, африкански аметист 3камен невестински се

DEN 4352.00