• Обновено
Финансии: Биткоин: вовед во главната криптовалута во светот -

Финансии: Биткоин: вовед во главната криптовалута во светот -

DEN 1.33

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Биткоин е водечка криптовалута во светот, врз основа на децентрализиран организиран систем за резервации. Плаќањата се криптографски легитимирани и обработени преку мрежа на компјутери со еднакви права (врсници до врсници). За разлика од традиционалниот банкарски систем, нема потреба од централно расчистување на движењата на парите. Доказите за сопственост На Биткоин се чуваат во personal дигитални паричници. Девизниот курс На Биткоин против законско средство за плаќање го следи принципот на цените на берзата.Системот За плаќање Биткоин го измисли Сатоши Накамото, кој се појави под псевдоним во 2007 година. Накамото го опиша во публикација од ноември 2008 година и објави референтен софтвер со отворен код за тоа во јануари 2009 година. Биткоин мрежата се заснова на децентрализирана база на податоци споделена од учесниците, блокчејн, во која се евидентираат сите трансакции. Криптографските техники се користат за да се осигура дека валидните трансакции Со Битките можат да ги врши само соодветниот сопственик и дека монетарните единици не можат да се издаваат повеќе од еднаш.Новите биткоин единици се создаваат со решавање на криптографски задачи, наречени " рударство."Ова е описен, концизен краток вовед Во Биткоин. Финансии : Биткоин : вовед во главната светска криптовалута - 2021 (Мека).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Огромни Криптограми За Печатење: Огромни Криптограми За Печатење На Ирски Поговорки: Големи Загатки За Криптограм Со Огромна

Уживајте во светот на криптограмите со оваа волшебна колекција со Ирски поговорки и стимулирање на мен�

DEN 0.33

Предавање Белешки Во Компјутерски Науки: Теорија На Криптографија: 20-Та Меѓународна Конференција, Тцц , Чикаго, Ил, Сад, 7-10

Сетот со три тома LNCS 13747, LNCS 13748 и LNCS 13749 ја сочинуваат судиската постапка на 20та Меѓународна Конференција

DEN 2.00

Валути и Криптовалути За Почетници: Крајниот Водич За Инвестирање Во Пред И Валути, Биткоин И Криптовалути За Диверзификација

55% ПОПУСТ за Книжарници! СЕГА на 3 34,99 наместо 5 54,23 дали сте во потрага за начини на кои ќе може да се пости�

DEN 3.33

Теорија На Криптографија: 15-Та Меѓународна Конференција, Тцц 2017, Балтимор, Д-р, Сад, 12-15 ноември 2017 година, Постапка,

Двотомниот сет LNCS 10677 и LNCS 10678 ја сочинуваат судиската постапка на 15тата Меѓународна Конференција За Тео

DEN 3.00

Документи: Геополитика На Криптовалутите: Биткоин е првиот камен на монетарната револуција на 21 век

За само десет години, револуцијата на биткоин и блокчејн технологијата доведе речиси сто централни бан�

DEN 159.84

Криптографија Со Јавен Клуч - Пкц : 20-Та Меѓународна Конференција На Иакр За Практика И Теорија Во Криптографија Со Јавен Клуч,

Двотомниот сет LNCS 10174 и 10175 ја сочинува судиската постапка на 20тата Меѓународна Конференција НА IACR За Пр�

DEN 804.64

Криптограми: книги за загатки за криптограми за возрасни големи печатени, Брилијантни Цитати За Историја Криптограми Големо

Ако сакате дешифрирање, оваа книга ќе ве предизвика додека декодирате повеќе од 200 цитати (200 Брилијантн

DEN 159.52

Доказ за удел: Откривање на првите чисти POS Cryptos: Современи иновации: Притискање на границите: врвни достигнувања во чистата

Одете на возбудливо патување во светот на модерната технологија на blockchain со нашата најнова книга, "Совр�

DEN 191.84