• Обновено
ВЕСТЛЕЈК Рп Цела Сезона 185 60Р 82Х Патничка Гума

ВЕСТЛЕЈК Рп Цела Сезона 185 60Р 82Х Патничка Гума

DEN 0.67

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Вестлејк РП18 185/60Р14 82ховервју ВЕСТЛЕЈК РП18 е гума за турнеи за сите сезони, специјално дизајнирана за возачи кои бараат перформанси во текот на целата година, зголемена реакција и издржливост. Познат како бестселер во составот На Вестлејк, РП18 може да собере различни возила, вклучувајќи седани, купеа, мини комбиња и кросовери, а неговиот помал опсег може да одговара и на постари возила со помали фитинзи. ВЕСТЛЕЈК РП18 има симетрична шема на шарите што им дава на гумите повеќе опции за ротација давајќи му продолжен век на шарите, додека сложените пиење и широките жлебови ефикасно ја евакуираат водата за да одржувате влечење, дури и на влажни патишта. Дизајниран за употреба на купеа, седани, мини комбиња и Кув. Поддржан од ограничен производител од 45.000 милји животот на шарите . Дизајнот на шарите со променлив чекор ги намалува звуците и вибрациите на патот за да создаде тивко, удобно возење за возачите и патниците. Аголни жлебови и шипки гризат на патот за да го подобрат држењето во суви, влажни и лесни зимски временски услови. Четири широки жлебови ја исцедуваат водата од шарата за да го намалат ризикот од хидропланирање на влажни патишта. Одговара : 1999-2000 Мазда Миата База 1991 Мазда Миата СЕ 1992 Мазда Миата База 1993 Мазда Миата ЛЕ 1994-96 Мазда Миата М Издание 2005-06 Шевролет Авео Специјална Вредност 2007-08 Шевролет Авео5 Специјална Вредност 2007-08 Шевролет Авео лс 1997 Мазда миата Сто 1997-98 Тојота Терсел Се 2004 шевролет Авео Лс 2009-11 ШЕВРОЛЕТ АВЕО5 лт 2009-11 Шевролет Авео Лт 2009-10 Понтијак Г3 База 1993-97 Хонда Цивик Дел Сол Си 1986-87 Тојота Мр2 gt 1992-93 ford Придружба Lx-Е 1989-91 Toyota Corolla GTS 1988-91 Honda Crx Si 1991-94 меркур капри база 1992-96 Тојота Пасео База 1987-88 Toyota Corolla Fx16 Gts 1998-99 Плимут Неонски Acr И Повеќе - Додадете Го Вашето Возило Во Нашиот Додаток За Вклопување За Да Проверите.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата