• Обновено
Трурутс Органска Киноа,, Сертифициран USDA Органски, Не-Гмо Проект Потврден

Трурутс Органска Киноа,, Сертифициран USDA Органски, Не-Гмо Проект Потврден

DEN 1.33

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Не плашете се да експериментирате Со органска Киноа. Различната текстура и вкус на оваа киноа ја прават соодветна алтернатива на оризот во рецептите. Ова разноврсно зрно може да се додаде во безброј рецепти. Направете го во предјадење, измешајте го со супа или чорба или измешајте го со салата. Можностите се бесконечни со оваа вкусна киноа. производите на трурот се одгледуваат внимателно. Нашите органски земјоделци ја поддржуваат нашата мисија за одржливост додека ги одгледуваат вкусните антички зрна што ги посакувате. Нашата киноа Е USDA Органски И Не-Гмо Проект Потврден со 5g протеини и 2g влакна во секоја порција. Земете го вашиот омилен рецепт за пржење на следното ниво Со органска Киноа од труроут. Содржи 1-12 Унца Вреќа со органска Киноа од трурут. Сертифициран Usda Органски И Не-Гмо Проект Потврден. Без глутен со 5гр протеини и 2г влакна во секоја порција. Удобен, лесен за подготовка оброк од суштинско значење што го нагласува секое јадење. Ова неверојатно лесно и меко разноврсно зрно е соодветна алтернатива на оризот во рецептите.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата