• Обновено
Цветни Медалјон Еклектичен Модерна Земја Куќа Рачно Изработена Волна Затворен Простор Килим, 'Рѓа, 4' 6'

Цветни Медалјон Еклектичен Модерна Земја Куќа Рачно Изработена Волна Затворен Простор Килим, 'Рѓа, 4' 6'

DEN 2.67

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Осветлете го вашиот домашен декор со Хадсон Цветен Медалјон Еклектичен Модерна Селска Куќа Рачно Изработена Волна Внатрешен Тепих или Тркач. Достапно по ваш избор На ' рѓа или Крем, секоја боја живописно ќе го нагласи секој простор во вашиот дом. Уникатниот мотив на цветниот медалјон е идеален за Секој Модерен, Еклектичен, Фарма Или Рустикален декор. Рачно изработената конструкција Од Волна е неверојатно издржлива додека е мека и удобна. Рачно тафтуваниот куп е лесен за одржување и ќе ја исчисти секоја врата во вашиот дом. Завршен со добро изработена подлога од памучно платно, овој килим е долготрајна и издржлива опција за домови со деца и домашни миленици (се препорачува тепих). Овој рустикален цветен тепих е идеален за внатрешни области, вклучувајќи; кујната, семејната соба, трпезаријата и влезот. Достапно во асортиман на правоаголни големини . Изграден од висококвалитетна рачно изработена Волна. Рачно тафтуваната техника ќе ги одржува боите живописни со години стил . Висината на купот со јамка е издржлива додека е пријатна под нозете . Подлогата од памучно платно е мека и цврста (се препорачува тепих). Областа килим може да се стркала за лесно складирање . Цветни медалјон шема . Стилот на тепих во областа е Модерен, Еклектичен, Фарма или Рустикален. Идеален за области како дневни соби, трпезарии, спални соби или свечени соби . Грижа : редовно Вакуумирајте и чистете на самото место. Тепих рампа препорачува (се продава одделно) за да се спречи лизгање. Не влечете лабави краеви, наместо тоа исечете со ножици. Периодично ротирајте за да го изедначите абењето. Тепихот е антистатички и отпорен на пожар.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Агли Компанија Машина За Перење Затворен Плоштад Ориентална Жолта Модерна Област Килими, 7 ' Плоштад

Нашите Килими што се перат се практично и стилско решение за зафатени домаќинства и области со голем со�

DEN 3.00

Агли Компанија Машина За Перење Затворен Плоштад Ориентална Тиркизна Сина Традиционална Област Килими, 8 ' Плоштад

Нашите Килими што се перат се практично и стилско решение за зафатени домаќинства и области со голем со�

DEN 2.67

Агли Компанија Машина Перат Затворен Правоаголник Ориентални Жолти Традиционални Површина Килими, 7' 10'

Нашите Килими што се перат се практично и стилско решение за зафатени домаќинства и области со голем со�

DEN 1436.64

Агли Компанија Внатрешен Правоаголник Ориентални Смарагдно Зелени Индустриски Површини Килими, 7'9'

Нашите суперМеки килими од Облак фланелен материјал се направени со луксузна ткаена подлога и кадифена

DEN 2623.84