• Обновено
Шарлот Цевка Распоред во. Центар во. Диа. Центар Пвц Санитарна Маичка

Шарлот Цевка Распоред во. Центар во. Диа. Центар Пвц Санитарна Маичка

DEN 91.68

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Пвц двв фитинзи се за одвод, отпад и вентилација цели. Тие се користат во системи за елиминација на отпадот што се хранат со гравитација и се за системи Без Притисок каде температурите нема да надминат 140° F. ПВЦ е лесен и лесен за инсталирање. Тие не бараат специјални алатки за сечење и се инсталираат со цементирање на растворувачи, навој, прирабница и спојување со жлебови. Сите Производи Од Цевки Шарлот се произведуваат во земјата. Во согласност со стандардите : АСТМ Д 1784, АСТМ Д 2665, АСТМ Д 3311 и НСФ 14. Бели фитинзи што се користат во санитарни одводи, отпад и вентилација (ДВВ), канализација и апликации за одводнување на бура. Не е наменет за употреба под притисок. За употреба каде што системите нема да надминат 140 Степени Ф. Пвц е лесен и лесен за инсталирање. Не бараат посебни алатки за сечење и да бидат инсталирани со растворувач цемент.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Набавка на гигант BMRT црна подносител на три големини со намалување на три големини со женски навој, 1-1 2 1 2 1-1 4

Ова е гигант за снабдување што може да се намали со три големини на конекција и црната завршница...

DEN 265.44

Подготвување на компресија за компресија на средниот ред 23RCS, со пакување навртка, месинг, 1- ин. Номинална фитинг, во. Должина

Оваа унија за компресија на месинг за месинг на месинг на вентил е идеален избор за поврзување на водни �

DEN 133.76

FT ID челична жица вшмукување ПВЦ Флексибилно цевки со висок притисок со висок притисок УВ хемиски отпорен винил црево

ПВЦ цевките е пластика од поливинил хлорид со пластификатори за да се направи пофлексибилна и транспар�

DEN 374.40