• Обновено
Диносаурусите Врвот Адути Игра Со Карти од страна на алијансата Забава

Диносаурусите Врвот Адути Игра Со Карти од страна на алијансата Забава

DEN 3.33

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Што е тоа за диносаурусите што ги прави толку привлечни за генерација по генерација? Што и да е, го имаме во кофи. Полн со убави, реални и драматични илустрации, гигантосаурус, Велоцираптор, Брахиосаурус и трицератопс сите карактеристики. Ако не ја знаете Вашата Археоптерикс од Вашиот Еуоплоцефалус, ви треба Овој Врвен пакет Адути сега! Забавна едукативна игра со карти сакана затоа што ги оживеа вашите омилени Диносауруси. Играјте Врвни Адути во секое време, насекаде, со онолку луѓе колку што сакате. Откријте го рејтингот на убиецот За Тираносаурус Рекс, должината На Центросаурус и тежината На Протоцератопс во ова издание На Врвни Адути - Диносауруси. Лесна за носење пластична кутија значи дека нема ограничувања за играта. Подгответе се да ги надмудрите вашите противници, откријте нови и возбудливи факти и дуел на вашиот пат да станете Врвен Трамп.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Судбината На Постарите Богови: Ѕверови Од Надвор Експанзија-Lovecraftian Ученост Игра На Табла, Возраст 13+, 1-Играчи, 30-Мин

Во изопачениот раст на периферијата На Архам до затемнетите агли во самите агли на исушените домови леж

DEN 479.20