• Обновено
Се Собираме Заедно

Се Собираме Заедно

DEN 576.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Се Собираме Заедно-Химни и Духовни Дела За Соло Џез Пијано Од Бредли Соваш Од Лагер Белешки : песните во оваа колекција претставуваат некои од најомилените химни и духовности во Америка. Нивната издржливост е интригантна. Генерациите на предавање нови изведби ги сведоа на нивните основни квалитети. Оваа суштина нуди композитор и музичар многу простор за толкување и импровизација. Откако се обидов да ги направам мои, сега ве поканувам да го сторите истото. Коментари на слушателот : морав да се повлечам првиот пат кога слушав Неверојатна Благодат во автомобилот. - Мајкл во Лос Анџелес кој вели дека инспиративната музика не може да ја удри??!! - Сара Во Канзас Сити, Мисури само што го добив ЦД-ТО и тоа е феноменално! - Сузан во Вустер, о, го играме во нашиот центар за лекување и секој што ќе влезе го сака. - Лин, ВТ Осврти : ЦБА Пазар Луѓето кои сакаат џез пијано и уживаат во класичните химни и духовности апсолутно ќе го сакаат ова целосно инструментално ЦД. - Стив Паролини Аранжманите За Христијански Живи Соуаши се креативни,а понекогаш и целосно фанки.. Крајна линија : вашата омилена химна го добива својот жлеб. - Списанието Сара Керберг Соџурнерс ..моќни реинтерпретации на познати песни. - Моли Марш Соло Пијано Публикации најдоброто од листата 2001. Многу високо препорачливо! - Кети Парсонс НАПРА Преглед .ништо помалку од чисто задоволство. - Холи Николс ..добри производствени вредности, добар звук, усогласен со пијанист со одличен допир кој знае дека секоја нота е важна. - Ли Просер Уметник Био : Бредли Соваш е остварен соло џез пијанист, композитор, едукатор и критички признат уметник за снимање, концерти На Бредли Соваш, едукативни работилници, служби за обожавање џез и ангажмани за јавно говорење ги воодушевуваат слушателите од сите возрасти низ Соединетите држави и Европа повеќе од 15 години. Неговиот емотивен стил и застрашувачката техника предизвикаа поволни критики во националните публикации вклучувајќи Го И Селото Гласовите коментираат дека, соуаш музиката силно ги поттикнува расположенијата. Познат по својот моментален однос на публиката, објави Списанието Билборд, тој навистина може да ја придвижи публиката заедно со кора од лимон и духовитост. Неговите џез-министерства нудат свети концерти, џез-богослужби, собирање средства, работилница и настани за говорници на гости на црквите на национално ниво. Се Собираме Заедно.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата