• Обновено
Виорот Чинук

Виорот Чинук

DEN 2879.84

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Виорот шатор прави одличен дом на отворено-далеку од дома. Овој Виорен шатор има исклучително пространи ентериери и многу уникатниот Чинук Вестариџ кој создава екстра долг самостоен предворје за складирање на целата ваша опрема на отворено.Карактеристики : - многу голем вестариџ предворје со комбинирана врата/тенда каде што можете да седите и да го гледате светот како поминува - две големи врати за извонреден пристап и многу вентилација во топлите денови за време на пролетните и летните одмори - Екстра долга, целосна покриеност лета со делта панели помага да се задржи дождот добро подалеку од телото на шаторот - полиестерски листови Со минимум 2000мм стп водоотпорен слој и дополнителен третман отпорен НА УВ ткаенина За Дополнителна заштита од Оштетување На ув зраците.- Подовите во стилот на када имаат минимална полиуретанска обвивка од 2000 мм за супер водоотпорна заштита.- Лесни, алуминиумски столбови од серијата 7000 за супериорна јачина и структурен интегритет во екстремни услови.- Исклучително издржлив, #10 најлонски патенти за серпентина на сите врати и #8 на сите прозорци.- Водоотпорен фабрички полиуретански шевови со топла лента на сите главни катови и шевови за летање.- Двојно зашиени и најлонски шевови засилени со лента на сите горни рабови на крошна со оптоварување.- Екстра големи врати со еден патент за брз и лесен пристап.- Многу големи прозорци на вратите со мрежа"без гледање" за дополнителна вентилација, поглед и заштита од инсекти.- Веб-јамка и системи за шипки/клипови и ракави за сигурност, јачина и лесно склонување.- Тешки момчиња точки изработени од армиран полиетилен од фиберглас во форма на делта за супериорна јачина под екстремни услови.- Голема мансарда за опрема е вклучена со секој Шатор Чинук за дополнителен простор за складирање.- Шатор додаток пакет Сите Шатори Чинук вклучуваат штипки за шатори, линии за момчиња и вреќи за складирање шатори, штипки и столбови.Спецификации : - Капацитет : 3 лице-Тежина На Алуминиумски Шатор : 9 килограми. 3 мл.- Столбови : 2 + Гребен + Предворје-Врати : 2 врати-Висина : 4 '4" - Кат : 6 'х 7' 6 " - Површина На Телото : 45 квадратни метри. фт. - Со Површина На Предворјето : 82,5 квадратни метри. фт.- 3 Сезона Чинук Виорот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата