• Обновено
Акделко-Вбризгување Гориво 40-749

Акделко-Вбризгување Гориво 40-749

DEN 7582.24

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Ацделко Гм Оригинална Опрема Заптивка За Монтирање На Телото За Гас со Вбризгување Гориво обезбедува воздушно затегната заптивка помеѓу телото на гасот и доводниот колектор и е замена препорачана од ГМ за оригиналната компонента на вашето возило. Заменете ја оваа заптивка секогаш кога го сервисирате телото на гасот, бидејќи протекувањето може негативно да влијае на односот воздух/гориво и компромисните перформанси. Оваа оригинална опрема заптивка за монтирање на телото за гас за вбризгување гориво е произведена за да одговара на ВАШЕТО ГМ возило, обезбедувајќи исти перформанси, издржливост и работен век што ги очекувате Од Џенерал Моторс. Acdelco Gm Оригинална Опрема Fi Гас Тело Планината Заптивка 40-749.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Акделко 217-Заптивка за Тело за Гас за Вбризгување Гориво се Вклопува изберете: 2003 - КАДИЛАК КТС, 1997 - КАДИЛАК КАТЕРА

Акделко гориво вбризгување гас тело печат изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет

DEN 835.36