• Обновено
Вметнувања Со Конец, Влошки Со Конец Поставете Влошки За Заклучување На Конец За Авијација За Автомобили

Вметнувања Со Конец, Влошки Со Конец Поставете Влошки За Заклучување На Конец За Авијација За Автомобили

DEN 3.33

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Вметнувања Со конец, Влошки За Конец Поставете 10 парчиња Влошки За Заклучување На Конец за Авијација За Автомобилска Спецификација : Тип На Ставка : Влошки Од Конец Материјал : 303 спецификација Од Нерѓосувачки челик : Женска нишка М4х0, 7мм, машка нишка М6х1мм, прибл. 6мм / 0,2 во долгодали До Слот : има слот намена : поправка На Конец : на пример, Ако конецот М8 е лизгав, ако сакате да продолжите да ја користите нишката М8 по реставрацијата, користете го овој метод за прво да ја проширите конецот М8 на конецот М10, а потоа користете го редукторот за должина М8-М10-12 за да го промените назад Во М8, бидејќи материјалот на овој редуктор е нерѓосувачки челик, тој ќе направи на м8 нишка поцврста листа на пакети : 10 Х навој вметнува производот е ефикасна алатка За Поправка на конец, вклучувајќи 10 парчиња навојни влошки, едноставни за инсталирање. Ако се појави грешка во конецот или се поправи оштетена женска дупка со навој, вметнување со навој може да се користи за поправка на дупката со навој на исплатлив начин. Алатката за поправка на конец користејќи квалитетен материјал од нерѓосувачки челик за да се обезбеди издржливост и стабилност на производот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Вметнувања Од Нерѓосувачки Челик Влошки Од Нерѓосувачки Челик За Механичка Индустрија За Поврзување На Дрво

Лесен за одржување Цврстината на жичаната завртка е поголема од завртката, така што има мало абење во вр

DEN 399.84