• Обновено
Стартер Електромагнет, Dc24v Стартер Реле Нормално Отворен За Теренско Возило

Стартер Електромагнет, Dc24v Стартер Реле Нормално Отворен За Теренско Возило

DEN 189.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Стартер Електромагнет, Dc24v Стартер Реле Нормално Отворен За Теренски Возила Спецификација : Тип На Ставка : Стартер Електромагнетен Материјал : КОМПЈУТЕР, месинг напон : DC24 VCurrent : 100acontact Форма : Нормално Отворен Тип Крај : терминален блокброј На Иглички : 4 Power : 4.8 W наизменична работа 2.4 W Време Работамбиентална Температура : -30 Степени Целзиусови -80 Степени Целзиусови Вибрации : 10-55 HZ,1,5 Mmhumidity : 40% -85% Отпорност На Изолација : 100 M om min at500vdc Издржат Напон Помеѓу контактите : 2000vac За една минута/secwistend напон помеѓу Контакт И жица : 1500vac за една минута/secclosing време : 15msrease време На Ослободување : 15ms Области За Примена : автомобилски, Теренски Возила, Комунални Возила, ВИЛУШКАРИ, Моторни Санки И Косилки За Трева, Градинарски Трактори, Електрични И Електрични Итн. Список на пакети : 1 x Стартер Електромагнетна МЕСИНГ КАЛЕМ : релето за стартување на автомобилот има вграден месинг калем со спроводливост и има 4 пина за брзо стартување на моторот. ДОМУВАЊЕ НА КОМПЈУТЕР : автомобилските стартер релеи се сместени во компјутерски материјал за да се обезбедат супериорни перформанси и работен век. ОДЛИЧНИ ПЕРФОРМАНСИ : електромагнетот на релето За Стартување е направен со фина изработка, поседува компактен изглед и стабилни перформанси, може да осигури издржливост и стабилност.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Денсо ДЕНСО Прв Пат Fit® Стартер Мотор-Преработени 280-Одговара изберете: 2000-ЈАГУАР С-ТИП, 1997-ЈАГУАР XK8

Ви ја носи Најдобрата Вредност : голема предност да бидете снабдувач НА ОЕ е да ги знаете најновите пром�

DEN 606.56