• Обновено
Телескоп на рефракторот на Барска Старвачер

Телескоп на рефракторот на Барска Старвачер

DEN 1279.84

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Телескопот 600 Barska Starwatcher Telescope 80060 може да нè приближи до универзумот што е зафатен со starsвезди, галаксии и планети, давајќи ни некои фасцинантни увид на ноќното небо и создава многу зачудувачки слики. Цврстиот рефрактор телескоп и стакло обложена оптика ја зголемуваат осветленоста на сликата. Заменливите очила со 3x леќи за леќи за гледање, исто така, овозможуваат многу различни позиции за гледање. Овој телескоп е дизајниран со мазна функционална екваторска монтажа која нуди контроли на бавно движење на надморска височина и здрав прилагодлив алуминиумски статив. Покрај тоа, овој телескоп вклучува "Deepsky софтвер за астрономија. Одлично за ентузијасти на астрономија, аматери и професионалци. Barska Starwatcher 80060 Рефрактор Телескоп : Оптички систем : Оптички телескоп на рефрактор. Max Power : 600x. Фокусна должина : 800мм. Објективен дијаметар на леќи : 60мм. Пронаоѓачи на овој Телескоп на Barska Star Watcher : Red Dot. Нацртајте цевка : 1.25 ". Eyepiece #1 : SR4. Eyepiece #2 : H12. Eyepiece #3 : H20. Подигање на окото : 1.5x. Дијагонала (степени) : 90. Барлоу леќи : 3x. Монт : Екватори. Телескоп на Rightwatcher Barska Starwatcher 80060 : Алуминиумски статив, опсег на пронаоѓач на црвена точка, дополнителни очи, 3x Barlow и леќи крпа.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Телескоп Со Висока Преносливост Надворешен Телескоп Професионалец За Астрономија Почетници Набљудување На Сценографијата

Карактеристики : 1 Со висока пропустливост слој, може да произведе неверојатни слики и заштита на очите.2

DEN 799.84