• Обновено
Уметнички ткајачи Невада Црн крем 2 '3' модерен килим за област на правоаголник

Уметнички ткајачи Невада Црн крем 2 '3' модерен килим за област на правоаголник

DEN 1168.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Прецизно ткаената конструкција на овие парчиња може да се пофали со издржливост и ќе обезбеди природен шарм во вашиот простор за украси. Направено со волна, памук во Индија и има среден куп. Само чисто, само една година ограничена гаранција. 90% волна / 10% памук. Рачно ткаена во Индија. Среден куп. Висина на купот : 0,5 ". Само во затворен простор. Моден и еклектичен, овој стилизиран килим додава елегантен изглед на вашиот простор. Крем, јаглен. Уметнички ткајачи. Наменети да издржат секојдневно носење, овој килим е одобрено од деца и пријателски за миленичиња. Совршено за области со висок сообраќај на вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници . Лесно за чистење и одржување, препорачуваме да се испразни Редовно и чистење на самото место со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала површина прво. Канистер вакуумите без ритами за тепачки се оптимален вид вакуум за употреба на килими, но можете да ја користите и рачната прицврстување на исправен вакуум. Функционален среден куп дозволува да се користи Функционален среден куп За удобно поставување на влезовите, под мебелот и нема да ги попречува влезовите . Една година ограничена гаранција на производителот. Препорачана е подлога за килим.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Мохавк дома призматична морнарица Ла Јола од страна на крошна транзициска лента под килимот на печатената област на крошна,

Додадете суптилен крајбрежен карактер во спална соба или домашна канцеларија со мноштво сини нијанси п

DEN 1.33

Килими современи потресени области килим, шарен 'рѓа и портокалова не-пролета 6' 9 'килим во областа на спалната соба

Во некои случаи, ние ќе го замениме или поправиме Coverage : Покриеноста го започнува датумот на купување Ус�

DEN 1811.04