• Обновено
Комплетна боја на палто и буквар, ентериер, сатен, црвен женшен, галон

Комплетна боја на палто и буквар, ентериер, сатен, црвен женшен, галон

DEN 2.67

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Килц Комплетна боја на палто и буквар, ентериер/надворешност, сатен, црвен женшен, 1 галон е низок VOC, низок мирис 100 проценти акрилна куќа, која има најдобри карактеристики на внатрешноста и надворешната боја во еден удобен производ. Комплетното палто нуди одлична скриена, лесна примена, допир и отпорност на боење, бледнее и пилинг. Комплетното палто е исто така високо миење и има финиш отпорен на мувла. Достапно во 736 бои и три шеини, рамни, сатен и полу-сјај. Примероците во боја се достапни во 8 мл. контејнери. Внатрешни употреби : wallsидови, тавани . Надворешни употреби : Страница, ролетни, оградување . Покриеност : 300-350 квадратни метри на галон на мазни површини, 200-300 квадратни метри на галон на груби површини . се суши на допир за 2 часа за 2 часа , Повторете по 4 часа. Може да се нанесе со ролери, четка или распрскувач без воздух. Измешајте добро пред да користите.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата