• Обновено
Mastery Mastery Mastery Game Mastery Mastery Eduction

Mastery Mastery Mastery Game Mastery Mastery Eduction

DEN 239.84

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Карактеристики 25 индивидуално спакувани комплети од 30 целосни бои, картички за преглед по тема-вкупно 750 прашања засновани на наставните програми! Исто така, вклучува 12 ламинирани, двострани табли за игри; Сеопфатно планирање на наставниците и бесплатна 1-годишна премиум претплата на програмата за учење преку Интернет на Newpath, обезбедувајќи пристап до научни игри, интерактивни активности, квизови и многу повеќе. Комплетна покриеност на наставните програми на следниве теми засновани на стандарди-Наука за биологија; Вовед во клетките; Процеси на клеточна структура на клетката; Репродукција на клетки; Фотосинтеза на нуклеински киселини; Генетика генетика ДНК технологија/генетски инженеринг; Еволуција вовед во растенија; Екологија на растенијата структура I; Екологија II; Микроорганизми I; Микроорганизми II; Вовед во животни; Без'рбетници i; Без'рбетници II; 'Рбетници I; 'Рбетници II; Човечка биологија I; Човечка биологија II; и лабораториски истражувања/научен метод. Mastery Mastery Game Mastery Mastery Edition за учење Newpath - издание на класа пакет.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Нов КАПА Сертифициран Стандарден Модул За Контрола На Ладење На Моторот, Одговара На 2011-Хјундаи Битие Седан

Со Сериозна И Непоколеблива Посветеност Да Им Обезбедиме На Клиентите Широк Спектар На Висококвалитет�

DEN 1.67

Pantssaver Custom Fit Car Clone Dath Mats за Toyota Camry 2006, компјутер, целата заштита на времето за возила, пластика отпорна

Панталони заштеда на прилагодено вклопување 4pc автомобил под кат поставен за Toyota Camry 2006 : Дизајнирано пр�

DEN 0.33

Трговска марка ликовна уметност осамена жолта лале 2 платно уметност од Курт Шафер, бел мат, рамка од дрво

Тема : Флорална и ботаничка стилот : Современа производ Тип : Дрво рамка, бела матка, акрилна трговска мар

DEN 0.33