• Обновено
Алтернаторот за повторно воспоставен од Бош се вклопува во Изберете: 2006- Toyota RAV4

Алтернаторот за повторно воспоставен од Бош се вклопува во Изберете: 2006- Toyota RAV4

DEN 319.52

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Професионалниот алтернатор на Bosch, повторно воспоставен од производството на Bosch е главен снабдувач на нови алтернатори и почетници на производителите на возила на ОЕ уште од 1913 година. Обезбедувањето на ОЕ сертификација бара строго придржување кон строгите прецизни и критериуми за изведба. Овие исти точни критериуми се применуваат и во производството на сите алтернатори и почетници на Bosch Atermarket. Без разлика дали 100% повторно воспоставени или ново, алтернаторите и почетниците на Bosch Premium се изградени квалитети и 100% фабрички тестирани за да се обезбедат години на сигурни перформанси, дури и под најекстремни услови за работа. Затоа тие ги претпочитаат попрофесионалните монтери. Планот за заштита на патот од 24 месеци Бош само Бош нуди мирот на умот на оваа додадена вредност, тотално бесплатна, програма за помош на итни случаи, покрај патот. Едноставно кажано, ако некој алтернатор или стартер на Bosch Premium не успее во рок од две години од датумот на купување, Бош ќе обезбеди бесплатен почеток на скок или влечење од квалификуван давател на услуги на патот. Оваа ексклузивна услуга Bosch е достапна 24 часа на ден, седум дена во неделата, каде било во САД или Канада. Карактеристики и придобивки : Изградени за да трае со употреба на највисок квалитет на материјали и најтехнолошки напредните процеси на производство, повторно воспоставени со употреба на повеќе нови делови од која било друга единица 100% исцрпна мултипоинска квалитет и тестирање на перформанси во текот на целиот процес на повторно воспоставување, обезбедува оптимални перформанси за започнување и полнење под сите услови на работа под сите услови на работа под оперативни услови Секоја единица е тестирана со целосен оптоварување за да се гарантира усогласеност со строгите спецификации на изведбата на Бош 24-месечна гаранција за километража, повторно воспоставено од производството на алтернаторот AL3352 X Дополнителни карактеристики Волти : 12 2 H. Одговара Изберете : 2006-2008 Toyota RAV4 4 CYL 2,4 L и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Денсо Реконструиран ДЕНСО Прв Пат Одговара Алтернатор 210-Одговара изберете: 1995 - МИЦУБИШИ МИРАЖ, 1995-ОРЕЛ САМИТ

Денсо алтернаторите За Прв Пат Ги исполнуваат или надминуваат сите стандарди на производителот, правил

DEN 2.67