• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Вајнман Тропски растенија II“ платно уметност од Јохан Вајнман

Трговска марка ликовна уметност „Вајнман Тропски растенија II“ платно уметност од Јохан Вајнман

DEN 2601.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Уметник : Јохан ВајнманСубјект : Флоралстил : Тип на модернопродукција од средниот век : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има дијаграм на зелена лисја на беж. Истакнати бои : Тан, Браун, Белата светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Дијаграм на зелена лисја на беж.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Трговска марка ликовна уметност „Боу езеро Рефлексија“ платно уметност од Пјер Леклерк, бел мат, црна рамка

Уметник : Пјер Леклерскубјект : Пејзажцил : Современа трговска марка ликовна уметност „Боу езеро рефлек

DEN 2.33

Винвуд студио типографија и цитати wallидни уметности платно отпечатоци „толку сакани бакарни“ loveубовни цитати и изреки -

Толку сакан бакар, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна бронзен�

DEN 927.20

Заедничка уметност на трговска марка „Големи очи девојки заедно е подобро“ платно уметност од Вајан

Уметник : Wyannes Ubject : People Style : Eclectic Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за обесеност, уме�

DEN 768.00

Трговска марка ликовна уметност жена на прозорецот платно уметност од Мајкл Бланшет Фотографија Бела мат, рамка од дрво, дрвена

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографија на фото предмет : Пејзан пејзаж : Современа трговска марка ликовна у�

DEN 2601.60

Трговска марка ликовна уметност чивахуа куче бело платно уметност од Мајкл Томпсет, бел мат, сребрена рамка

Тема : животни Стил : Современа Производ Тип : Сребрена рамка, бела матка, акрилна трговска марка ликовна

DEN 2601.60

Трговска марка ликовна уметност Колумбос лалип платно уметност од Лили ван Биен, црна мат, рамка од бреза

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини, трговска марка ликовна уметнос

DEN 2035.52

Трговска марка ликовна уметност „Келн Германија Сити Мапа Црна„ Канвас уметност од Мајкл Томпсет

Уметник : Мајкл ТомпсетСубјект : Map Style : Modern & Moderniver Ground Product Type : Galleryзавиткана платно уметност Ова е подго�

DEN 704.00

Трговска марка ликовна уметност „морски богатства III посакуваат„ платно уметност од студиото Пела

Уметник : Pela Studio Subject : Typography Style : Typal Product Type : Galleryзавиткана платно уметност Ова е подготвено за обесено, у�

DEN 639.68