• Обновено
Монтреал Ленарт Геометриски Quatrefoils килим од областа, слонова коска, 6'7 круг

Монтреал Ленарт Геометриски Quatrefoils килим од областа, слонова коска, 6'7 круг

DEN 3.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Купувајте Safavieh на. Заштеди пари. Во живо подобро. Колекција на килими за мелење на меч. Предивите со различна густина и нијанси создаваат прекрасно чувство за димензија и тонална варијација што осветлуваат декор на просторијата. Лесен за одржување, ултра издржлив и идеален за современи или преодни ентериери. Моќта се наomираше во Турција. Висина на купот : 2 во . Без поддршка, подлога за килим (продадено одделно) се препорачува за да се избегне менување и лизгање. 75% полипропилен, 25% полиестер. Додатоци во фотографиите во живот не се вклучени. Редовно вакуум (по можност еден без барови со тепачки) и место чисто; За тешки дамки, се препорачува професионално чистење на килим; Ротирајќи ги килимите на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно носење од сообраќај на нозе и тежина на мебел. Користете заштитници на килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнети купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика да избледат боите во вашата област килим; Ставете го килимот на вашата област подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За непосредно украсување на преуредување, овој килим е еден од најлесните и најмодерните начини за освежување на просторијата со карактер и стил . Ве молиме, забележете : Сликите и димензиите на производот на нашата веб -страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може да варираат малку. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние даваме се од себе за да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме, ве советуваме дека постои одредена варијација. Моделите може да варираат малку според избраната форма и големина . Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; Овие површински бранови не се несовршености или штети и постепено ќе се повлекуваат; Задното тркалање или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на набори во килимот во вашата област; Оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се изедначат. Достапно во повеќе бои и големини. За употреба на тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за задржување помеѓу заштитата.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Ступел Индустрии Вера Надеж Љубов Фраза Со Чуден Линиски Типографија Платно Ѕид Уметност, 24, Дизајн Од Дафне Полсели

Нашето испружено платно е создадено само со највисоки стандарди Печатиме со висококвалитетни мастила �

DEN 1.00