• Обновено
Карат Т.Г.В. Емералд-исечен аметист и тркалезен бел топаз 10kt розово злато 3-камен прстен

Карат Т.Г.В. Емералд-исечен аметист и тркалезен бел топаз 10kt розово злато 3-камен прстен

DEN 4112.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Сите loversубители на прстенот се подготвуваат да додадат трендовски парче во вашата колекција со овој миабела аметист и белиот прстен од 3-камен топаз. Монтирано во светло розово злато, овој зрачен прстен го прикажува смарагдното, аметистичкиот скапоцен камен, аметистичкиот скапоцен камен (5х3мм) во центарот. Овој сушен прстен, исто така, располага со два тркала, поставена од бели скапоцени камења со бели топаз (2x2mm) поставени на страните. Подобрено со висока полирана завршница, овој прекрасен прстен за тенок опсег може да се користи за редење со вашиот омилен прстен за совршен изглед на свадбата. Направено во злато од роза од 10kt. 2/5 CT T.G.W. Аметист и бел топаз. Аметист пресек : Емералд. Белиот Топаз се сече : круг. Камења поставени од пронг. Ширина на опсег : 1,6мм. 3-камен прстен. Февруари роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Индустри за факултет се молат повеќе загрижени помалку сентиментални минимални црни бели, 12, дизајнирани од essесика Мундо

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

DEN 719.84

Мало Девојче Песок Дозвола Дете Бебе Девојки Слатки Цвеќиња Чевли Шупливи Меки Деца Нелизгачки Сандали

Мало Бебе Девојки Слатки Цвеќиња Чевли Шупливи Меки Деца Нелизгачки Сандали Опис изработен е Од високо�

DEN 239.84