• Обновено
Mohawk Home Prismatic Coastal Otomi Seaside Transational Nature Coaua Precision Prinited Area Rug, 8'x10 ', Grey & Teal

Mohawk Home Prismatic Coastal Otomi Seaside Transational Nature Coaua Precision Prinited Area Rug, 8'x10 ', Grey & Teal

DEN 3.33

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Наутички весла, океански ракови, тропски риби, плажа школки и разиграни островски сцени се фрлаат во кул палета на нане, аква, сина, сива и корал во домовите Мохавк, костични килими на областа Отоми во морето. Кога станува збор за бојата, небото не е повеќе граница со бесконечните можности на револуционерната призматична колекција Мохавк. Размислено направено во Соединетите држави во мали серии користејќи го ексклузивниот печатач за прецизно прецизно инјектиран во домови во Мохавк, призматичката колекција ги редефинира печатените килими, буквално еден оригинален дизајн во исто време. Дизајниран на плеткана база на Еверстранд, секој стил во оваа колекција има супериорна отпорност на дамки од јачина и пријатна мека допир. Свесно создаден со Everstrand предиво, Mohawk Homes Exclusive Premium Recikled Polyester произведен од пост-потрошувачки пластични шишиња со вода, оваа колекција нуди опции за животната средина кои се лесни за очите колку што се светот околу нас. 100% полиестер (Everstrand Pet). Цитната подлога со точна или слична големина на вашиот килим е од суштинско значење за одржување на вашиот килим привлечен и долготрајно. Мохавк секогаш препорачува употреба на подлога за килим отпорна на лизгање под вашиот килим . Мерки : 8'x10 'Висина на купот : 0,41 инчи. Прецизната боја на инјектиран исечен куп изработен од Ever Strand Non-Skid La Tex Recoding обезбедува зафат и му помага на килимот да остане на место. Дамки и избледени отпорни влакна. Семејна соба; Кујна; Трпезарија; Домашна канцеларија; Спална соба; Дневна соба; Гејмерска соба; Подрум; Соба за перење.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Como Blu Women'sенски плус големина V-врат од предниот јарем со должина на ракави за чипка вметнување ракави

Овој врвдесен Vврат од врвот од COMO Blu има вибрации инспирирани од BOHO со опуштено вклопување и ракави со д�

DEN 1.67