• Обновено
Brian Carson 'Shadow Shadow No 33' Canvas Art

Brian Carson 'Shadow Shadow No 33' Canvas Art

DEN 3.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Уметник : Брајан Carsonsubject : Architecture Style : Modern & Modern and Contectional Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има статуа на жена во центарот на рамката. Истакнати бои : Црниот, Греј Брајан Карсон е полно работно време студент и на фотографските и дигиталните уметности во Торонто, Канада. Тој престојува како фотограф, главен соработник, кустос, архивски супервизор и глава чест на фотографијата на кривата на учење со портфолио што вклучува, но не е ограничен на ликовна уметност, црно -бело, корпоративен настан, социјален настан, музика, локација и спортска фотографија со Некои дигитални креации фрлени за да ги задржат работите интересни. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Брајан Карсон 'Сенка на надгробна плоча бр. 33' платно уметност.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Величествена Плантажа За Миленичиња Тркалезен Кревет За Кучиња Третиран Полиестер Отстранлив Капак Жолт Голем 5

Покажете колку се грижите со тоа што ќе му дадете кревет на вашето домашно милениче што може да биде поу�

DEN 1055.84

Сумирајте Математички Формули Слика На Калкулус Подлога За Глувци Зашиена Рабна Подлога Гумена Подлога За Банди

Големина : (18см х 22см х 0,3 см )Класификација : функција На глувчето : Дизајн со црни зашиени рабови.Мекиот п

DEN 1.67

Череп на американско Знаме И Моќна Машка Графичка Маица Гроздобер Спортски Маички Со Кратки Ракави Црна 3XL

Добредојдовте во мојата продавница! Печатиме дизајни на облека; маици, дуксери и дуксери Ние работиме с�

DEN 239.20