• Обновено
Aroma® Professional 12-чаша 3QT. Мултикокер за дигитален ориз и жито

Aroma® Professional 12-чаша 3QT. Мултикокер за дигитален ориз и жито

DEN 1.33

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Aroma® Professional 12-чаша (варен) шпорет на ориз, мултикокер и пароброд за храна го прави готвењето мек, меки ориз со минимален напор. Готвење совршен ориз со влажност и текстура што би очекувале со едноставен допир на копче и да го одржувате оризот топол само на време за да служите оброк. Без разлика дали е долго, средно или кратко жито, овој шпорет е специјално калибриран за да ги готви сите сорти ориз и цели зрна, дури и тежок кафеав ориз. Разновиден и лесен за употреба, вашиот шпорет на ориз Aroma® може да пареше во исто време додека готви ориз подолу. Кратко на време? Функцијата за брза ориз ви заштедува време со побрзо готвење ориз кога сте во нотка. Функциите за повеќекратни функции на Aroma се совршени за секое семејство кое ужива во секаква разновидност на храна и еден оброк за тенџере. Овој шпорет е одличен за да се направат супи, чорби, залихи, гумбо, џамбалаја, фретати за појадок, натопи, па дури и десерти. Првата од ваков вид и патентирана технологија, Sauté-Then-Simmer® додава дополнителна димензија на разноврсност на вашиот шпорет на ориз, овозможувајќи да сосат храна на висока топлина и автоматски се префрла на неговиот режим на врие откако ќе се додаде течноста. Функцијата Sauté-Then-Simmer® прави одлично рижото и промешајте ги садовите за пржење без врева. Или гответе вкусни и нежни домашни печени, чорби и повеќе со функцијата бавен готвач. Поставува од 2 до 10 часа за лесно да ги подготви сите омилени омилени фаворити на вашето семејство. Овој моќен шпорет на ориз е исто така лесен за чистење, вклучувајќи го и внатрешниот тенџере и додатоци кои не се безбедни за миење садови. Aroma® Digital Rice & Grain Multicooker : Совршено подготвува 4 до 12 чаши од разновидност на варен ориз или зрна. Лесни за употреба, програмабилни дигитални контроли со автоматски чувар на топол режим и бел ориз, кафеав ориз, брз ориз, пареа, сос-тогаш-симмер, торта, каша, овесна каша, супа, чорба и бавни функции на готвач. Функцијата Sauté-Then-Simmer® обезбедува висока топлина со сос на топлина автоматски се префрлува на врие откако ќе се додаде течност. Пареа месо и зеленчук со предвидената лента за пареа додека оризот готви подолу. 15-часовен тајмер за одложување за флексибилно планирање на оброк.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата