• Обновено
Sprite сода од вар од лимон сода, 8. fl oz

Sprite сода од вар од лимон сода, 8. fl oz

DEN 103.68

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Со својот кул, задоволувачки и освежувачки вкус на цитрус, Сприт е сода што ги запали вашите сетила за да ве задржи на прстите. Како OG, главата чест во лимон-вар со вкус на безалкохолен пијалок, Сприт беше, е, и секогаш ќе биде иноватор. Пронаоѓач. Одржување на работите интересни за вас, без оглед како го пиете. Тоа е голем предизвик, но оној што не се плаши од Сприт - затоа што иноваторите не се плашат од ништо. Секоја голтка на сприт е освежувачка, па затоа не треба да изненадува зошто сприт и лимон-вар станаа синоним. Како зачудувачки трендсетер на иконскиот вкус, Сприт никогаш не успева да го испорача токму она што го ветува, секој пат. На крајот на краиштата, тоа го прави веќе 50 години. За луѓето кои сакаат малку повеќе зинг, има различни вкусови на сприт, како цреша и тропска мешавина, како и опции за нула калории и нула шеќер. И додека оригиналниот Sprite е свој сопствен бренд на совршенство, неговите различни опции за вкус нудат ново искуство со сода. Сприт испорачува интензивен, јасен вкус на цитрус во секоја голтка. Значи, кога станува збор за крајниот пијалок со вкус на лимон-вар, има само едно место да се сврти-вкусот што го започна сето тоа. Сода сос од лимон, лимон-вар за смели личности. 100% природни вкусови. Без кофеин. 8,55 fl oz по шише. Јасни, ладни, уста што го надигнуваат цитрусот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата