• Обновено
Британецот направил златен прстен од розово злато со природен прстен за изјава на смарагдски жени - Опции за големина - Големина 11

Британецот направил златен прстен од розово злато со природен прстен за изјава на смарагдски жени - Опции за големина - Големина

DEN 3.33

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Пролет/лето тематски кластер прстен со девет смарагди. Централниот смарагд е Marquise Cut 8x4mm, а надворешните камења се околу 3мм круг. Овие се природни смарагди кои биле избрани за овој прстен од стручни накит за да обезбедат добро вклопување. Смарагдите се многу убаво лето зелено. Елегантен стил и дизајн што ја комплиментира формата на раката на која се носи. Прстенот е дизајниран идеален за да му дадете како подарок на вашата сакана или едноставно да го одржувате вашиот прстен во добра состојба за да можете да уживате во нејзината целосна убавина подолго. За да ви помогнеме да ги одржите вашите прстени добра состојба, ние испраќаме со упатствата за прстенот за тоа како да се грижиме за прстенот, како и мерачот на големината на прстот за да се осигурате дека ќе добиете совршено вклопување. Дизајнирано и изработено во работилницата на традиционалното семеен накит основана 1954 година. Затоа, можете да бидете сигурни дека ова е парче накит што е направено од искусни накит и квалитетот и изработката се проверени во секоја фаза од процесот на производство . Природно смарагд - ќе биде испратен водич за кратка нега со вашето купување за да ви помогне да уживате најмногу од вашиот накит. Вистинско цврсто розово злато, независно тестирано, одобрено и печат од канцеларијата за испитување во Англија. Вие не треба само да го земете нашиот збор за тоа, бидете сигурни дека скапоцената содржина на метал во овој прстен е тестирана од експертите во канцеларијата за испитување, основана од 1300 година, и тие го ставиле својот белег во рингот за да го покажат ова. Големини од 4 до 12 достапни, вклучително и четвртина и половина големина - вашиот прстен ќе биде направен да нарачате на нашите сопствени работилници за да можеме да ви понудиме и големи и мали димензии без дополнителни трошоци или време . Идеален посебен подарок - Давање ставка од Накитот како подарок изразува многу повеќе. Овој прстен ќе ви биде испратен во кутија за презентација на Делукс, со што полесно ќе му се даде подарок за годишнина, роденден, Божиќ, ден на вinesубените или која било прилика каде сакате да кажете „вие сте посебни“ (дури и ако сакате само да кажете тоа за себе!).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

2. Кт Брилијантен Тркалезен Природен Аквамарин 18к Бело Розово Злато Ореол Пасијанс Со Акценти Невестински Сет СЗ 11

Нашата колекција Клара Пучи е безвременско искуство каде се испреплетуваат класичната убавина и брили�

DEN 0.67

Паркер, Џенифер Пакстон Црно Украсено Дрво Врамено Со Двоен Музеј За Матирање Уметнички Принт Со Наслов-Шеќер Раш ВТОРИ

Џенифер Пакстон Паркер претставува зачудувачко Црно Украсено Дрво 12х12 Врамено со Уметничко Парче Со Дв

DEN 351.20