• Обновено
Startech.com 2ft CAT6A Ethernet кабел, сино низок чад нула халоген GBE 100W POE S FTP Snagless RJ- Мрежа за крпеница

Startech.com 2ft CAT6A Ethernet кабел, сино низок чад нула халоген GBE 100W POE S FTP Snagless RJ- Мрежа за крпеница

DEN 0.67

Залиха
Достапно за вашата нарачка

CAT6 A Ethernet со низок мачен нула-халоген (LSZH) Заштитени кабли поддржуваат мулти-гигабит/мулти-брзински 1/2.5/5 Gbps/10gbp конекции. Тој нуди стабилна заштита од електромагнетно мешање (ЕМИ/РФИ) и бучава, обезбедувајќи брза, безбедна и сигурна мрежа. Кабелот со низок чад нулта-халоген (LSZH) CAT6 A Ethernet кабел LSZH CAT6 A мрежни кабли се повеќе еколошки од ПВЦ кабли. Во случај на пожар, каблите LSZH произведуваат ниско ниво на корозивни гасови и чад. Ниското ниво на загадувачи на согорување на акрид промовираат зголемена видливост, што резултира во безбедни и брзи евакуации во градењето од страна на персоналот и првите испитаници. 100 W моќност над Етернет (POE ++) Овој кабел со високи перформанси Етернет е во согласност со стандардот IEEE 802.3 BT-2018. Поддржува 100 W POE ++, обезбедувајќи голема моќност на уредите за POE Type 4. RJ45 конектори со клипови без прицврстувачи на кабелот CAT6 A се карактеризираат со конектори за помалку од Snag. Безобразните чизми за прицврстување го заштитуваат јазичето/бравата на секој конектор RJ45. Чизмите го спречуваат кабелот да се залепи за време на рутирање на кабел и/или инсталација во мрежни уреди. Образените чизми имаат интегрирани олеснувања на вирус кои спречуваат остри агли на конектор/кабел на точките на прекинување. Овој производ е поддржан за живот, вклучително и бесплатна мулти-јазична техничка помош 24/5. 2 FT CAT6 A Ethernet кабел, сино низок чад нула халоген (LSZH) 10 GBE 100 W POE S/FTP Snagless RJ-45 Network Patch Cord CAT6 A Ethernet кабел : кабел со високи перформанси Ethernet за 1/2,5/5/5/10 GBPS мулти-Гигабат /Мулти-брзински врски-Ниско ниво на блиско ниво (следно) и загуба на враќање (RL)-тестирани за да ги исполнат стандардите ANSI/TIA-568.2-D-Тестиран флук и верификуван ETL. Заштитен кабел CAT6 A : Подобрена интегритет на сигналот и заштита од мешање на бучава и електромагнетно (EMI/ RFI) - индивидуални изопачени парови завиткани во фолија - надворешно покритие W/ плетенка штит - Заштитени конектори RJ45 со позлатени иглички. 100 W моќност над Ethernet : 100% заробена бакарна жица обезбедува податоци без грешки и стабилна POE Power, за разлика од алуминиумските верзии на алуминиумски облечени во бакар, на други брендови - поддржува POE уреди до 100 W POE ++ - во согласност со IEEE 802.3 BT (тип 4 и пониски ). Издржлива јакна LSZH : ПВЦ бесплатен, низок чад нула халоген (LSZH) кабелска јакна произведува помалку густ и корозивен чад од ПВЦ - плетенка конструкцијата се спротивставува на оштетувањето од свиткување. Спецификации : Кабел од категорија 6А - 2ft - сина - 10 Gbps - 500 MHz - 4 пар S/ftp - Snagless RJ -45 со олеснувања на вирус - EVA, Al (OH) 3 - LSZH - 27 AWG? 100% бакар - ETL Verified - ANSI/TIA -568.2 -D - ги поддржува CAT6 и претходните стандарди.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Алијанса Електронски кабел Wrapz Combo - Истегнување, запишување, уред за управување со кабел за гумен кабел EPDM. Мал Враз

Со кабел Wrapz можете да ги добиете вашите кабли под контрола, точно каде ви се потребни Овие производи се �

DEN 3.00

Универзална капаче за полнење на горниот дел од брануваата за вртење со врски со стаклени влакна, фит-1 со дијаметар од 8 од

Добијте ги овие силни и издржливи куќишта на горниот отскок на Machrg што ги користите за стакло од влакна �

DEN 1.67

Трговска марка ликовна уметност Апстрактни гранки платно уметност од Лиза Пауел Браун, бел мат, рамка од дрво

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во разни големини на трговскат�

DEN 2601.60