• Обновено
Јакуза Како Змеј, Сега, Плејстејшн

Јакуза Како Змеј, Сега, Плејстејшн

DEN 1.67

Залиха
Достапно за вашата нарачка

СТАНИ КАКО ЗМЕЈ. Ичибан Касуга, низок ранг на ниско рангирано семејство јакуза во Токио, се соочува со 18-годишна затворска казна откако го презеде падот за кривично дело што не го сторил. Никогаш не губејќи вера, тој лојално му служи на своето време и се враќа во општеството за да открие дека никој не го чека однадвор, а неговиот клан е уништен од човекот што најмногу го почитувал. Ичибан тргнува да ја открие вистината зад предавството на неговото семејство и да му го врати животот назад, привлекувајќи група отпадници од општеството на негова страна : Адачи, непријателски полицаец, Нанба, поранешна медицинска сестра бездомник и Саеко, водителка на мисија. Заедно, тие се вовлечени во конфликт што се подготвува под површината во Јокохама и мора да станат херои за кои никогаш не очекувале да бидат. НИВО НАГОРЕ ОД АУТСАЈДЕР ДО ЗМЕЈ ВО ДИНАМИЧНА БОРБА СО РПГ. Доживејте динамична борба СО РПГ како никој друг. Префрлете се помеѓу 19 уникатни Работни Места кои се движат од Телохранител До Музичар, користејќи го бојното поле како ваше оружје. Земете лилјаци, чадори, велосипеди, знаци и се друго што ви стои на располагање за да ги исчистите улиците! ВЛЕЗЕТЕ ВО ИГРАЛИШТЕТО ПОДЗЕМЈЕ. Кога не сте зафатени со удирање глави, опуштете се удирајќи ја локалната аркада за некои класични игри ВО СЕГА,натпреварувајте се со локалното население во трка со картинг без забрана околу Јокохама, завршете 50 уникатни подлоги или само земете ја сценографијата На Модерниот Јапонски град. Секогаш има нешто ново зад аголот. Ичибан Касуга, низок ранг на ниско рангирано семејство јакуза во Токио, се соочува со 18-годишна затворска казна откако го презеде падот за кривично дело што не го сторил. Никогаш не губејќи вера, тој лојално му служи на своето време и се враќа во општеството за да открие дека никој не го чека однадвор, а неговиот клан е уништен од човекот што најмногу го почитувал. Збунет и сам, тој тргнува во мисија да ја открие вистината зад предавството на неговото семејство и да му го врати животот, станувајќи неверојатен херој за отпадниците на градот на неговото патување.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата